Esko Pajamies, fåtölj, "Contra", Asko, Finland 1970-tal.
Fast stoppad tygklädsel, förkromat benställ. Sitthöjd ca 42 cm. Bredd 75 cm, totalhöjd 65 cm. Bär etikett.
Sedvanligt slitage. Smärre risp i sitsens inre hörn.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10