Skåp, renässansstil, Snickare C.E. Jonsson, Stockholm, 1883.
Mahognyfanérat skåp på lös benställning. Dubbla vitrindörrar med tre flyttbara hyllor. Skuren dekor och underredet med svarvade balusterdockor. Bredd 98, djup 44, höjd 179 cm. Nyckel finns.
Ställvis märken och slitage. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.