2 matskedar modell Engelsk Snäck, 22 cm.
2 matskedar modell Engelsk Snäck, 23 cm.
6 matgafflar modell Engelsk Snäck, 21 cm.
6 bordsskedar modell Engelsk Snäck, 18,5 cm.
1 bordssked modell Svensk Spetsig, 18,5 cm.
8 teskedar modell Gammal Fransk, 14,5 cm.
1 såssked jugend, Fritz S Heimburger, Danmark 1920, 18 cm.
Total vikt 1175 gram.
1 tesked med större bucklor. Sked svensk spetsig med bucklor.
Något bruksslitage. Gravyr, spår av avlägsnad gravyr.