Lampa med stomme av alm, med flyttbar arm. För en ljuspunkt. Lampskärm av veckad plast. Höjd 142 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Veck samt krakely och smärre färgbortfall på lampskärmen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10