Design Övrigt
1418905

Praktvas, glas, Boda, 1920-tal.

Pokalformad vad på fyrkantig fot. Med rik slipad dekor av slingrande växtlighet samt människor. Minnesgravyr på ena sidan samt monogram på andra. Höjd 26,5 cm. Diameter 16,5 cm. Signerad Boda 105 F.Müller.

Nagg på foten samt litet nagg i mynningen. Smärre fläckar.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
2 500 SEK