1419235

Ilmari Huitti

(Finland, 1897-1960)
Ilmari Huitti, olja på duk, signerad och daterad -60.

Blomsterstilleben. 66 x 55 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
300 EUR