Möbler Stolar
1419279

Stolar, 12 st, Gustaviansk stil, 1900-tal.

Vitmålade stolar med skuren dekor, genombruten ryggbricka i form av kopplat spjälknippe. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd 43 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
10 000 SEK