Supkoppar 8 st silver 1800-tal

Per Erik Sundberg, Trosa, 1859, 2 st, med gravyr N.L.I C.L.D
Gustaf Wallin, Falun, 2 st
Carl Fredrik Lilja d ä, Karlskrona, 1825
Olof H. Bergström (troligen), Uppsala, 1812
Niclas Pettersson (troligen), Karlskrona, 1817
Otydliga stämplar

Höjd ca 3-5 cm, total vikt 168 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor. Skador. Slitage. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13