Nils Tornberg, Linköping 1807
Emanuel Hultin, Sala, 1828
Fyodor Ivanov, Moskva, 1843-1882 (troligen)
Salkind & Koshr, London, 1903
Otydlig namnstämpel, Birmingham, 1910
Otydlig namnstämpel, Birmingham, 1912
Otydliga stämplar
Höjd ca 9-12 cm, vikt totalt 344 gram
Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Repor. Skador.