Fanerad med mahogny. Två lådor. Beslag och listverk av mässing. Skiva av grå kalksten. Bredd 93, djup 47, höjd 79 cm.
Ställvis slitage. Enstaka listdelar lösa. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10