Troligen 12K vitguld, Egyptiska stämplar, troligen Kairo, 1945-1957, storlek 17,25/54,2, vikt 2,9 gram
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10