Kenneth Bergenblad, Fåtölj, "Spider" Dux, 1900-talets andra hälft
Benställning av kromat stål, stoppad rygg och sits med klädsel av skinn, sitthöjd ca 33 cm, 73x83x78 cm
Bruksslitage. Märken. En söm har gått upp.
Modellen formgiven 1982,
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10