Børge Mogensen, matbord, "Shaker table", 1900-talets andra hälft
Betsad ek, en iläggsskiva á 47 cm medföljer, brännmärkt "FDB made in Denmark", 160x82x73 cm
Iläggsskivan är inte betsad och ej original. Bruksslitage. Märken.