Vico Magistretti

(Italien, 1920-2006)
Vico Magistretti
(Italien, 1920-2006)

Vico Magistretti, stolar 6 st "Modello" för Habitat & Heals 1960-tal

Lös stoppad sits med tygklädsel, sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage. Märken. Senare målning.

Utropspris
3 000 SEK