Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets början.

Stomme av mässing behängd med slipade bladformer och stiliserade blommor. För sex ljus. Elektrifierad. Diameter 54, höjd 65 cm.

Ej funktionstestad. Smutsig. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK