Med svravade framben samt skulpturalt skuren mellanslå mellan frambenen. Sitthöjd 45, bredd 39, höjd 100 cm.
Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Något instabila. Lagningar. Ena Ryggbrickan något lös mot ryggstolparna.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10