BYST, konstmassa, märkt undertill Schumachers Marmorguss, bär sign, tidigt 1900-tal.

Porträtt av ung kvinna brickmärkt "Gedanken Flug", h 38.

Slitage, repor.

Utropspris
1 500 SEK