Madeleine Pyk – en samling F769

Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

Anna-Lisa Thomson, Bordslampa Uppsala Ekeby 1900-talets mitt

Stengods, total höjd inkl skärm 47 cm

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13