Vico Magistretti

(Italien, 1920-2006)
Vico Magistretti
(Italien, 1920-2006)

Vico Magistretti, kontorsstol, "Maui", Kartell, Italien.

Snurrbar stol med sits av formgjuten vit plast. Benställning av kromad metall. Höj- och sänkbar. Märkt undertill. Sitthöjd 46 - 55, bredd 59, höjd 79 - 88 cm.

Slitage. Märken. Nagg. Fläckar. Repor, främst på armlän.

Utropspris
2 500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17