SALTKAR, silver och glas, senempire, Österrike-Ungern, 1800-talets mitt.

Silverfot med handtag. Två glasskålar i blått överfång med konturerade kanter. H 13.

Smärre slitage.

Säljs till förmån för Radiohjälpens insamling till de jordbävningsdrabbade på Haiti.

Utropspris
800 SEK