STRÖARE, silver, importstämplar, Carl Fredrik Carlman, Stockholm, 1923.

Bukig form på rund fot. H 16.

Slitage.

Säljs till förmån för Radiohjälpens insamling till de jordbävningsdrabbade på Haiti.

Utropspris
700 SEK