Föreställande par vid tekanna. Urtavla i emalj. Pendel finns. Höjd 27 cm. Ställ i förgyllt trä med glashuva. Höjd 40 cm.
Delar saknas. Skador på ställ. Nagg på glas. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10