Ilmari Lappalainen, fåtöljer, ett par, "Laila", Asko, Finland 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel, ryggstöd med knappar. Lackade ben. Bredd 80 cm. Sitthöjd 35 cm. Totalhöjd 81 cm.

Senare klädsel. Fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17