Jacob Ängman, Bestick 165 dlr "Rosenholm" silver Stockholm 1970-tal
Bestående av;
20 knivar längd 20 cm,
20 gafflar längd 17,5 cm,
20 skedar längd 18 cm,
4 smörknivar,
2 kompottskedar,
1 såssked,
1 serveringssked,
1 soppslev,
20 skedar längd 12 cm,
12 fiskknivar,
12 fiskgafflar,
42 kaffeskedar (oanvända i originalförpackning).
Vikt totalt ca 5140 gram
Bruksslitage. Repor.