Hans Eichenberger, troligtvis, fåtölj, "Kangaroo", 1970-tal.
Stomme av kromat stålrör. Stoppade och fårskinnsklädda armlän, sits och rygg,På vardera sida en tidningsficka av skinn. Lös fårskinnsklädd dyna i sits. Sitthöjd 35, bredd 84, höjd 85 cm.
Senare klädsel. Smärre slitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.