Erik Höglund, vas, glas, Strömbergshyttan, signerad och daterad 1988.
Cylinderformad, underfång i orange och grått. Signerad Erik Höglund EH Sg Strömbergshyttan 1988 Unik HS-LP-NS. Diameter 9,5, höjd 35 cm.
Smärre ytslitage. Märken. Repor/skrapmärken undertill.