Skål på fot, silver, GAB, Stockholm, 1927.

Trumpetformad med indraget godronnerat skaft, på rund fot. Höjd 13 cm, diameter 21 cm. Vikt 297 gram.

Smärre slitage. Lagning under foten.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38