Rektangulär dosa med rundade kanter, Johan Svensson, Kalmar 1888, invändig förgyllning, locket med initialer och graverade slingor, längd 6 cm.
Oval dosa med graverad blomma och bladbård på locket, Johan Blohm, Karlshamn 1876, längd 4 cm.
Oktagonal dosa med infälld blombild i locket, Adrian Lilja, Karlskrona 1858, invändig förgyllning, höjd 3 cm.
Oval dosa med graverad dekor,Herman Waldemar Ekelund, Karlshamn 1898, invändig förgyllning, längd 3,5 cm.
Vikt totalt 92 gram.
Smärre slitage.