Supkalk med pärlbårder Niclas Bleckberg d.ä eller d.y, Karlshamn, utan årsstämpel, verksamma 1779-1806(1813) resp 1813-1821. Höjd 9,5, diameter fot 6,3 cm.
Supkalk med klockad cuppa och invändig förgyllning, Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping, verksam 1789-1824, höjd 13 cm, diameter fot 6,4 cm.
Supkoppar Eric Ekström Växjö 1837 samt 1841, invändig förgyllning, kvadratisk fot, diameter 6,5, höjd 5 cm samt diameter 6 cm, höjd 4,5 cm.
Total vikt 132 gram.
Lagningar, bristningar.