Golvlampa, Sverige, Swedish Modern 1940/50-tal.

Mässing, rödlackerad metall. Höj- och sänkbar. Höjd 130 - 165 cm.

Slitage, skärm med skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17