Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Alfred Thörne, olja på duk, signerad och daterad 1886

"Strandmotiv". 43 x 69 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Konstnär

Utropspris
8 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17