Mittsten briljantslipad diamant 1,32 ct, K/Si3 och sidostenar totalt 0,32 ct enligt medföljande report IGL, nr J88646021IL. 18K vitguld. Storlek 16/50. Vikt 4 gram.
Bruksslitage. Diamant med fluorescence
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10