Ikoner, 3 st, Ryssland tidit 1900-tal.

Tempera på pannå samt siver risor.
Guds Moder av Kazan. 26 x 22 cm.
Kristus den Allsmäktige-Pantokrator. 18 x 14 cm.

Ställvis omfattande slitage. Skador. Lagningar. Senare målning.

Utropspris
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13