Madeleine Pyk – en samling F769

Tomas Clusellas

(Argentina, Född 1969)
Tomas Clusellas
(Argentina, Född 1969)

Tomas Clusellas, akryl och krita på duk, signerad och daterad 1993 a tergo.

Utan titel. 115,5 x 135 cm.

Ytsmuts.

Proveniens

Collins & Milazzo, Grand Salon, New York.

Collins & Milazzo, New York, "Elvis Has Left the Building (A Painting Show)". 26 maj - 26 juni 1993.

Utropspris
5 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19