Madeleine Pyk – en samling F769

Byrå, gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Tre lådig byrå fanerad med ek. Intarsia dekor med girlander och blommor. Mässingsbeslag. Bredd 90, djup 49, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Torrsprickor. Krackelyr. Åldersrelaterat slitage. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703