Dieter Rams, stereo receiver, modell "RCS 9-S", samt högtalare, modell "L450/2", Braun, Tyskland, formgiven 1961.
Aluminium och lackerad metall. 57 x 28 x 20 cm. Par högtalare 47 x 11 x 28 cm. (Fotokopia av instruktionsbok medföljer.)
Enligt uppgift nyligen genomgången. Ej funktionstestad. Slitage. Märken. Repor. Missfärgningar på högtalare.