Markku Salo

(Finland, Född 1954)
Markku Salo
(Finland, Född 1954)

Markku Salo, glasskulptur, sign. Markku Salo/TT Nuutajärvi 1989.

Formblåst pressglas, rött och klart glas med etsningar, locket i mörkblått glas. Höjd 34, 15 x 15 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
400 EUR