Bemålad med bronserade detaljer. DEkorerad med fjällskärning. Fast stoppad sits och rygg. Längd 180, sitthöjd 43, höjd 92 cm.
Renoverad med senare klädsel och målning. Krackelyr. Något slitage. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10