Arne Jones E1299

Johan Tirén

(Sverige, 1853-1911)
Johan Tirén
(Sverige, 1853-1911)

Johan Tirén, olja på duk, signerad Johan Tirén och daterad 1910.

Fjällandskap med hästar och gård. 82 x 135 cm.

Krackelyr.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt direkt av konstnären.

Konstnär

Utropspris
15 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14