Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vas, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad.

Lila underfång med små luftblåsor. Signerad G. Nyman Nuutajärvi med syrapenna. Höjd 13 cm.

Smärre ytslitage. Repor/skrapmärken undertill.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13