Anders Isleben, bägare, delvis förgyllt silver, Norrköping, otydlig årsstämpel, sannolikt 1795.
Delvis förgylld. Konande på klockad fot. Svisselerad dekor av blommor och girlanger, graverade bokstäver R.J.S samt C.M.D och Halt samt L.H. Höjd 16,3 cm, diameter 11,8 cm. Vikt 191 g.
Slitage och mindre skrapmärken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.