J. Westerlind, dryckeshorn, silver och horn, Malmö 1882

Dryckeshorn på kanonvagn med silverförgylld insida och lock. Förgyllningen över hornets mitt är graverad.

Horn och lock stämplad J Westerlind

Höjd 54, bredd 52 cm

Fläckar. Repor. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK