Madeleine Pyk – en samling F769

Waltham, fickur, 50 mm.

Waltham, fickur, 50 mm.

14K guld, innerboett förgylld metall, plexiglas, ankargång,
Boettnr 861520
Urverkets serienr 21603913
Urverket märkt A.W.W.Co. Waltham, Mass.
Fickurets total vikt 87,3 g.
Kedja förgylld metall.

Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
1 800 EUR