Väggpendyl, sen gustaviansk, Hans Westman (Verksam i Stockholm 1787-1805)
Förgylld och bronserat fodral. Emaljerad urtavla med arabiaska siffror. Signerad H Westman Stockholm. Höjd 95, bredd 49 cm. Pendel finns. Nyckel finns.
Ej genomgången. Ej funktionstestad. Renoverad. Kompletterad. Krackelyr. Något dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.