Andreas Hansen, sekretär, Hadsten Träindustri, Danmark, 1900-talets mitt.

Av träslaget Oregon Pine. I bordsskivan två uppfällbara luckor, varav ena skinnklädd, med fack under. Fack med skjutbart lock i bordsskivan. Uppsats med tre lådor och fack. Bredd 112, djup 82, höjd 103 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Enstaka märken.

Utropspris
8 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13