Runt palisanderfanérat bord med två iläggsskivor. Längd 111-201, bredd 110, höjd 73 cm. Fyra stolar av palisander med fasta textilklädda sitsar, sitthöjd 44, bredd 45, höjd 85 cm.
Något slitage. Smärre fanerskador. Torrsprickor. Fläckar. Skador på klädseln