Teservis, 14 delar, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-tal.

Gulrandig teservis i porslin med förgyllda linjer.

6 koppar med fat, kopp höjd 7, diameter 10 cm, fatets diameter 15,5 cm

6 assietter, diameter 19,5 cm

1 sockerskål med lock, höjd 16 cm

1 gräddkanna, höjd 14 cm

Färgbortfall. Slitage. Andrasortering.

Utropspris
4 000 SEK