Jacob Ängman, bestick 86 dlr "Rosenholm" silver GAB Eskilstuna 1970-80-tal

Bestående av;
12 knivar längd 20 cm,
12 gafflar längd 17,5 cm,
12 gafflar längd 13,5 cm,
12 skedar längd 18 cm,
12 skedar längd 15 cm,
12 skedar längd 15 cm.
12 skedar längd 12 cm
6 smörknivar längd 16 cm
3 +1 uppläggningskedar längd 21 cm
1 gaffel längd 12 cm,
1 sked längd 12 cm,
1 tårtspade längd 21 cm
1 såssked längd 18 cm

Total vikt ca 3070 gram
Svart schatull

Åldersrelaterat slitage, repor

Utropspris
10 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09