Lars Hellsten, skålar, 2 st, glas, Orrefors Expo, 1996.
Klockformade med veckad kant, gult respektive blått underfång. Signerade Orrefors Expo 4916-14 200 Lars Hellsten 1996. Diameter 33, höjd 23,5 cm.
Smärre ytslitage. Hela signaturen går ej att uttyda på skålen med gult underfång.