Furu. Profilerat krön, glasade pardörrar med fyra rum bakom. Nedtill två dörrar med ett bakomliggande hyllplan. Flertalet dockskåpsmöbler medföljer. Bredd 76, djup 43, höjd 148 cm.
Slitage. Skador, tapeter med revor. Märken. Fläckar. Del av hasp saknas till undre dörrarna.